Які в роботі українські президенти? Що відбувається за лаштунками Мінських перемовин? І хто уклав небезпечний політичний компроміс в Україні у 2014 році?
5 лютого 2018, 12:21 — Інна Борзило, Дарина Рогачук
У другій частині інтерв'ю спецпроекту "Вибори вибори" журналіст та засновник Музею-архіву преси Вахтанг Кіпіані розповідає, як балотувався в депутати Верховної Ради і чому Україні потрібні відкриті виборчі списки.
Прихильники партії боялися вносити кошти особисто. Гроші передавали голові політради, а головним донором залишається сівзасновник партії. Донори жертвують кошти через термінали і "Приват 24".
Як з’явилися перші українські олігархи? Хто фінансує партії та політиків в Україні? Яке ставлення політиків до виборчої реформи? Хто впливає на політичні розклади?
22 січня 2018, 12:46 — Інна Борзило, Дарина Рогачук
Результати останніх соцопитувань віддають першість на парламентських виборах "Батьківщині". Довибори в парламент та вибори в ОТГ підтверджують: БПП має все менше підтримки. Партія прагне не допустити позачергових виборів і збільшити свій рейтинг до 2019 року.
18 січня 2018, 08:30 — Олексій Вєдров, Сергій Огородник
Волонтера та Facebook-блогера щодня "бомбить" від подій в Україні. При цьому він називає себе вимушеним "порохоботом" і вважає, що владу зараз треба змінювати тільки в законний спосіб, один із яких – вибори.
Для тих, хто стежить за зміною виборчих правил, цей рік був дуже нервовим. З місця ми наче зрушили, але куди доведуть нас депутати – знатимемо вже тільки в наступному сезоні.
Суддя з Октябрського суду Полтави відмовилася "покривати" корупційні оборудки міського голови. Тепер її намагаються позбавити роботи, виштовхнути з міста та залякати жорстоким побиттям.
Мер Києва Леонід Черновецький свого часу для піару визначив собі зарплату в розмірі 1 гривні. І саме за його влади в столиці можна було спостерігати одні з наймасштабніших дерибанів землі.
Чому Україна потребує нової виборчої системи? Які є нюанси реформи, і чи здатна вона вплинути на роботу ЦВК? Розповідає заступник голови Центральної виборчої комісії України Андрій Магера.
Спецпроект "Вибори вибори" поцікавився у німецького політолога Андреаса Умланда про перспективи виборчої реформи в Україні, та чому президент і депутати в ній не зацікавлені.
Єпископ УГКЦ та президент Українського католицького університету переконаний, що сьогодні Україна потребує динамічного реформування, а не революційних поривів.
12 грудня 2017, 11:30 — Андрій Андрушків, Дарина Рогачук
Чи впливають вибори на інвестиції, і чому Україні необхідно позбутися мажоритарки? Розповідає інвестиційний банкір та спеціаліст відділу продажу боргових цінних паперів Dragon Capital Сергій Фурса.
Чи можлива музика поза політикою і скільки коштує виступ українських музикантів на передвиборчих концертах? Ексклюзивно для спецпроекту "Вибори вибори" продюсер Володимир Бебешко розкриває секрети шоу-бізнесу під час народного волевиявлення.
З самого початку Незалежності України ми були свідками та учасниками багатьох виборів. Вони проводяться в нашій країні регулярно та більш-менш демократично за формою. Але чому ж тоді рівень довіри українців до владних інститутів, які прямо чи опосередковано формуються шляхом виборів, критично низький?
Виконавчий директор "Transparency International Ukraine" розповідає спецпроекту "Вибори вибори" про міжнародну підтримку виборчої реформи в Україні та необхідність нових сильних команд у парламенті.
Адвокат постраждалих у Революції Гідності розповідає спецпроекту "Вибори вибори" про успіхи в судах, "кришування" посадовців Януковича новою поліцією, а також про власне враження від реформ в Україні.
З 1991 року виборче законодавство в Україні регулярно і суттєво змінюється. Це не сприяє стабілізації політичної системи, і вже давно йдуть розмови про потребу ухвалити прогнозовані й оптимальні для українських реалій правила.
Позафракційний народний депутат Віктор Чумак розповів спецпроекту "Вибори вибори" про перспективи виборчої реформи в Україні і про те, чому вона вигідна мажоритарникам та невигідна президенту.
Коли на сході України почалася війна, молодий історик з Донецька створив з однодумцями унікальний освітній проект "Prometheus", щоб воювати за розуми людей.
Третю річницю набуття своїх повноважень народні депутати України відзначили по-особливому: 9 листопада Громадський рух ЧЕСНО зафіксував сотого кнопкодава восьмого скликання. До кінця робочого дня четверга цифра порушників Конституції сягнула 102.
Два роки активіст із села Гатне Київської області бореться з корупцією в місцевій раді та доводить до сказу депутатів. При цьому хлопцю лише за кілька днів виповниться 17 років.
Спецпроект "Вибори вибори" поцікавився в українських політологів, журналістів та експертів з виборчого права – чи потрібна взагалі Україні виборча реформа.
У липні низка правозахисних організацій презентувала документ із 13 кроками для нового парламенту, які мають поліпшити становище з правами людини в Україні. Об’єднані в коаліцію «Правозахисний порядок денний» (ППД) правозахисники назвали ключові виклики, з якими не впоралась колишня влада і покладають сподівання на нову. То що ж увійшло у цей документ та чи підтримали його партії?