Наприкінці лютого 2014 року, під час каденції Верховної Ради 7–го скликання (2012–2014), фракція "Партія регіонів" у парламенті почала розпадатися через події Революції гідності та втечу Віктора Януковича. На руїнах фракції "Партії регіонів" одразу виникло декілька нових парламентських утворень, зокрема, і група "Суверенна європейська Україна".
Саме вона стала кістяком групи "Воля народу" у Раді 8–го скликання. З неї у "Волю народу" перейшло семеро нардепів. Група "Воля народу" на даний момент складається з 19–ти депутатів, де п'ятеро – новачки, а решта – були нардепами попереднього скликання.
Двоє депутатів "Волі народу" потрапили у парламент на довиборах 2016 року. По округу Сергія Шахова на Луганщині у 2014 році початково пройшов Юрій Гарбуз, якого згодом Петро Порошенко призначив головою Луганської обласної військово–цивільної адміністрації. А по округу Максима Микитася — Владислав Атрошенко, нині мер Чернігова.
18 народних депутатів "Волі народу" на виборах 2014 року були самовисуванцями. Окрім Євгена Рибчинського, який прийшов у Верховну Раду від партії "Блок Петра Порошенка" і деякий час перебував в однойменній фракції. Сергій Шахов на довиборах прийшов як висуванець від партії "Наш край", а Василь Петьовка, хоча і йшов як самовисуванець, але є членом партії "Єдиний центр".
Упродовж року після виборів групу "Волю народу" очолював Ігор Єремеєв, а у жовтні 2015 на його заміну, через передчасну смерть Єремеєва, прийшов Ярослав Москаленко.
Євген Рибчинський
6 листопада 2015 року вийшов з фракції "Блок Петра Порошенка". Цікаво, що в той же день "Волю народу" покинув Михайло Ланьо. Можливо, переходи в групі були пов'язані зі зміною керівництва.
Групі "Воля народу", як і нардепам–мажоритарникам
групи "Відродження", притаманна так само проукраїнська риторика — патріотизм, допомога й покращення армії, мир, злагода та захист незалежності. Утім, у деяких програми лише містять пункти по проблемах округу і не мають згадок про вирішення загальноукраїнських викликів.
Розглянемо деякі з них детальніше.
Лідер групи
Ярослав Москаленко наголошував у програмі на посиленні обороноздатності держави, захисті незалежності та європейській інтеграції.
Фігурант антикорупційних розслідувань
В'ячеслав Богуслаєв у програмі
писав про необхідність зміцнення обороноздатності країни, глибоку модернізацію Збройних сил України, оснащення їх сучасною авіаційною технікою й високоточними видами озброєння.
Про напрямок в бік НАТО і ЄС, захист землі від ворога і розбудову сильної армії також
писав у своїй програмі закарпатець
Василь Петьовка.
Михайло Поплавський писав, що наразі важливими є розбудова армії і виховання патріотизму. Окрім того, його місією заявлялось відродження села.
Волинський мажоритарник
Степан Івахів у своїй програмі торкався і загальнонаціональних питань, і локальних. Він
згадує мир, повернення Криму і окупованих територій Донецької та Луганської областей, українську мову як єдину державну,
виступає за особисте голосування і за відкликання нардепів, які не виконують своїх обіцянок. Цікаво, що при цьому Івахів
порушує свої обіцянки — за каденцію Верховної Ради він кнопкодавив декілька разів.
Нардеп Фельдман, як він
написав у програмі, є давнім прихильником мажоритарної системи виборів.