В Україні запустили онлайн-інструмент "Вибори 2019. За кого голосувати?"

П'ятниця, 15 березня 2019, 17:20

Презентація онлайн-інструменту для порівняння програм кандидатів у президенти "Вибори 2019: За кого голосувати?" відбулася 15 березня у Києві. Як стверджують розробники, завдяки цьому інструменту український виборець за 15-20 хв може отримати достатньо інформації для здійснення більш раціонального вибору Президента.

"Майже кожне родинне зібрання сьогодні завершується питанням "Так за кого голосувати?". Наш інструмент не дає такої відповіді, але за його допомогою ми закликаємо людей звернути увагу на передвиборчі програми кандидатів. Це необхідний мінімум відповідального виборця, щоб перестати обирати котів у мішку та вимагати від влади підзвітності", – запевнив керівник проектів ГО "Центр UA" Андрій Андрушків.

За допомогою інструменту кожен охочий може ознайомитися з профайлами десяти найпопулярніших кандидатів, які змагаються за посаду Президента (напередодні запуску інструменту інформацію щодо попередніх симпатій виборців було взято з опитувань Фонду "Демократичні ініціативи", Київського міжнародного інституту соціології та Соціологічної групи "Рейтинг").

Крім цього, можна також проаналізувати позиції кандидатів у 23 сферах політики, які входять до компетенції Президента та на які Президент може впливати. Також за допомогою інструменту виборці можуть пройти тест, вказати свої погляди на політику в цих сферах і в фіналі побачити ТОП-3 кандидатів, з програмами яких збігаються їхні власні позиції.

"Позиції кандидатів щодо тих чи інших сфер політик ми взяли з їхніх передвиборчих програм, опублікованих на сайті Центральної виборчої комісії. Також ми надсилали опитувальники у штаби кандидатів, де вони могли уточнити чи доповнити позиції свого кандидата. Ми не придумували нічого нового, просто витягли зміст із цих часто художніх текстів для зручності користувача", – наголосила Марія Левонова.

Подібний інструмент буде розроблено також для парламентських та місцевих виборів.