Виборчий кодeкс готовий до прийняття в цілому

Четвер, 13 грудня 2018, 12:22

Робоча група з опрацювання поправок до Виборчого кодексу практично завершила свою роботу, документ готовий до розгляду профільним комітетом та у сесійній залі. Про це під час національного марафону "Роль громадян у політичних реформах: Vox Civium 2.0" заявив очільник робочої групи, голова підкомітету з питань виборів і референдумів комітету ВРУ з питань правової політики та правосуддя Олександр Черненко (фракція БПП "Солідарність").

"Фактично робоча група завершила свою роботу, лишилось не дуже багато правок, тим паче, що більшість із них дублюється. Однак, робоча група не підміняє собою ні профільний комітет, ні сесійну залу парламенту. Робоча група свою роботу виконала, далі – робота комітету", – заявив Черненко.

У ході дискусії очільник робочої групи підкреслив, що робота над Виборчим кодексом у сесійній залі триватиме близько трьох пленарних тижнів.

"Серед українського суспільства є переконання, що потрібно удосконалювати виборчі правила… Якщо ми ухвалимо проект Виборчого кодексу навесні 2019 року, то я не бачу трагедії, аби нормально підготуватись і провести парламентські вибори за новим законом", – зауважив Черненко.

Нагадаємо, проект Виборчого кодексу було ухвалено у першому читанні 7 листопада 2017 року.

За останніми соціологічними дослідженнями, більше 40% українців підтримують відкриті списки на виборах до парламенту.