УГКЦ закликає провести наступні вибори за новими правилами

Субота, 12 травня 2018, 10:31

Синод єпископів Української Греко-Католицької Церкви звернувся до вірних, українських політиків і всіх людей доброї волі щодо важливості зміни виборчого законодавства в Україні. В опублікованому документі йдеться про ряд важливих змін, які б слугували вдосконаленню виборчого процесу.

"Зараз у Верховній Раді України триває робота над новим виборчим законодавством, без якого існує небезпека дискредитації виборів як важливого засобу демократичних перетворень. Ми нині маємо унікальний шанс створити такі справедливі виборчі правила, за яких гідність людини стане центром політичної системи, а спільне благо - метою політичного процесу", – зазначено в документі.

Тому члени Синоду закликають народних обранців ухвалити таку виборчу реформу, яка б "дозволила парламентові стати справді представницьким органом усіх громадян країни та дала можливість найдостойнішим політикам і політичним силам потрапити до нього внаслідок чесного і прозорого змагання".

Водночас єпископи рішуче відкидають і засуджують будь-які спроби підкупу виборців і членів виборчих дільниць.

"Такі злочинні дії, поза кримінальною відповідальністю, яку тягнуть за собою, є з моральної точки зору важким гріхом і актом зневаги гідності як поодиноких громадян, так і всього народу. Закликаємо політичні сили та кандидатів не організовувати проплачених мітингів, а виборців не брати в них участі", – наголошується у зверненні.

Єпископи зазначають, що такого роду заходи не мають нічого спільного зі справжньою демократією, а є, радше, способом маніпуляції суспільною думкою через зловживання тяжким матеріальним становищем громадян і явним прикладом корупції.

Синод УГКЦ також звернувся до представників засобів масової інформації та закликав не ставати знаряддям обману чи маніпуляції виборцями, але об’єктивно та неупереджено представляти партії, висвітлювати їхні програми та оцінювати їхні дії.

Єпископи закликали кандидатів на найвищі державні посади не сприймати владу як інструмент вирішення своїх бізнес-проектів, кланових інтересів чи фінансового забезпечення себе і своєї родини. "Державна влада покликана бути не засобом для особистої наживи, а способом служіння рідному народові, спільному благу та захисту прав і свобод кожного" – йдеться у зверненні.  

Нагадаємо, що 15 травня на центральних площах усіх обласних центрів України, а 17 травня – У Києві стартує акція на підтримку виборчої реформи "Ні! Виборам за законам Януковича".