"Мажоритарка" – це один із головних чинників, які підточують незалежність українського парламенту від президента. А ще вона робить Верховну Раду менш структурованою та менш передбачуваною.
Змішана виборча система породила одне з найганебніших явищ української політики – підкуп виборців. Переважно цим грішать мажоритарники. Адже саме дитячі майданчики, гречка та заасфальтовані дороги, зрештою, приводять їх до Верховної Ради.
Мистецтво українського кнопкодавства має довгу історію, різноманітні традиції та стилі. Пропонуємо вашій увазі найбільш яскраві прийоми українських кнопкодавів.
Вечірнє засідання Верховної Ради 19 жовтня видалося врожайним на скандали, звинувачення та з’ясування стосунків. А все – через 3 виборчі законопроекти, які нардепи так і не спромоглися проголосувати.
У форматі "питання-відповідь" про все, що необхідно знати про нинішню виборчу систему в Україні. А головне – чому вона неефективна, і яким чином її необхідно змінити.
Владі було висунуто три вимоги: зняття депутатської недоторканності, зміна виборчого законодавства, створення антикорупційного суду. УП спробує пояснити, чому їх виконання може призвести до заміни всього правлячого класу в Україні. Не більше й не менше.
Розвідник легендарної 95 бригади не припинив воювати навіть після дембеля. Тільки тепер його фронт не на Донбасі, а у Києві — в офісі "Ветеранського руху України". Як Жора із побратимами вже змінюють Україну, чи відчувають вони, що хтось у Раді представляє їхні інтереси і чому ветерани АТО мають самі йти до влади? Відверте інтерв’ю для спецпроекту "Вибори вибори".
Вже за декілька днів громадські та політичні рухи зберуться біля Верховної Ради, щоб нагадати владі 3 ключові її обіцянки — змінити правила виборів до парламенту, створити антикорупційний суд та відмінити депутатську недоторканність.
13 жовтня 2017, 16:35 — ЦЕНТР.UА, СПЕЦІАЛЬНО ДЛЯ ПРОЕКТУ "ВИБОРИ ВИБОРИ"
Лише два з п'яти законопроектів відповідають коаліційній угоді. Вони змінюють корупційну змішану систему виборів, впроваджену Януковичем, на нову – пропорційну із відкритими регіональними списками.
Депутат Київської облради від “Батьківщини” Кудлай перебував у Туреччині. У той час його карткою проголосували за рекомендацію Президенту зняти з посади голову Київської ОДА Горгана. Цей голос став вирішальним.
Що об'єднує місцевих депутатів, громадських активістів та журналістів? Це великий запит на комунікацію змін. Парадоксально, що ті, хто виграє від реформи найбільше, знають про неї найменше.
Мажоритарники багатші за списочників. Багатії не голосують за антикорупційні законопроекти. Депутатська зарплатня має найбільше значення для "Народного Фронту". 15 депутатів брали компенсацію на житло, маючи київські квартири. Це результати аналізу «першої хвилі» електронних декларацій.
У липні низка правозахисних організацій презентувала документ із 13 кроками для нового парламенту, які мають поліпшити становище з правами людини в Україні. Об’єднані в коаліцію «Правозахисний порядок денний» (ППД) правозахисники назвали ключові виклики, з якими не впоралась колишня влада і покладають сподівання на нову. То що ж увійшло у цей документ та чи підтримали його партії?